Вести

 • Како да ги проверите прилагодените плетени џемпери?

  Џемпер - како најдобра „личност“ за да не студира, најдобар партнер за облекување и одговорна за изгледот на индустријата за облека, почна да се јавува на различни платформи уште од почетокот на есента.Кога луѓето одат во трговскиот центар да купат џемпери, мора да ...
  Прочитај повеќе
 • Факторите треба да се земат предвид во плетените џемпери по нарачка

  Не е лесно да се направат плетени џемпери по мерка погодни за сопствената корпоративна култура, бидејќи за да се направат задоволувачки висококвалитетни плетени џемпери, треба да се земат предвид многу фактори, како што се материјалот, стиловите, модните трендови итн.Значи, што треба да платите на ...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете сопствен џемпер за вашиот бизнис

  Прилагодено плетени џемпери Вие најдобро го познавате вашиот бизнис, па затоа сте во најдобра позиција да ги изберете најдобрите сопствени џемпери кои се најпогодни за вашиот бизнис.Подолу се дадени две клучни точки што треба да ги знаете пред да донесете одлука.1. Какви видови ...
  Прочитај повеќе
 • Совети за купување сопствени џемпери на големо

  Прилагодено плетени џемпери Зголемувањето на количината на вашата нарачка ќе ја намали цената на плетениот џемпер по нарачка.Тоа е затоа што количината на време или работа потребна за производство е приближно исто и минимално се зголемува без разлика дали ќе нарачате 100 парчиња, 500 парчиња...
  Прочитај повеќе
 • Дали му е потребен џемпер за домашно милениче на вашето куче?

  Прилагодени плетени џемпери Иако многу луѓе веруваат дека со оглед на тоа што кучето е животно со свој надворешен систем на слоеви, нема многу причина дури и да се разгледа таква идеја.Сепак, во зависност од расата на вашето куче, локацијата на која живеете,...
  Прочитај повеќе
 • Ако сакате да плетете божиќен џемпер за кучиња, можете

  Прилагодени плетени џемпери Дали сакате да направите плетен џемпер за кучиња за празници?Тогаш сте на вистинското место!Овој впечатлив божиќен џемпер за кучиња со помпони е совршен за мали раси и е празничен за празничната сезона.Подолу се дадени неколку инструкции...
  Прочитај повеќе
 • Треба да знаете за џемперите за домашни миленици

  Прилагодени плетени џемпери Џемперите за домашни миленици не се користат исто како мода, некои миленичиња навистина треба да останат топли на ладно време.Прочитајте што треба да знаете за џемперите за домашни миленици Многу луѓе не се свесни дека џемперите или палтата за домашни миленици не се користат само како мода во...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете џемпери за домашни миленици

  Прилагодени плетени џемпери Џемперите за домашни миленици можат да бидат симпатичен додаток за вашето куче, но можат да бидат и многу потребна облека за време на студените зимски месеци.Без оглед на вашата мотивација за избор на џемпер за кучиња, има неколку работи што треба да ги земете предвид пред да...
  Прочитај повеќе
 • Како да плетете кучешки џемпери за почетници

  Прилагодено плетени џемпери Прекрасно е да го плетете вашиот кучешки придружник џемпер за домашно милениче.Бидејќи ќе сакате џемпер кој одговара на вашето куче без да биде премногу лабав или тесен, измерете ја должината и обемот на вашето куче.Одредете ја големината на џемперот што го...
  Прочитај повеќе
 • Дали рачно плетените џемпери се подобри?

  Со тоа што плетењето станува се попопуларно хоби благодарение на неговите придобивки за менталното и физичкото здравје, како и зголемениот број на славни личности, рачно плетениот џемпер станува сè помодерен за сите возрасти.Постојат две главни разлики што треба да се земат предвид помеѓу рачно плетеното...
  Прочитај повеќе
 • Како да обесувате плетени џемпери

  Сите знаеме дека не треба да закачуваме плетени џемпери на закачалки за да избегнеме да ги истегнеме рамената и да ја уништиме формата.Но, дали знаевте дека МОЖЕТЕ да го закачите вашиот џемпер без да го оштетите?Да!Толку е лесно што ќе се изненадите, а јас имам чекор по чекор туторијал за изведба...
  Прочитај повеќе
 • Како да се грижите за плетените џемпери

  Една од многуте причини зошто ги сакаме плетените џемпери е тоа што тие се еластични и имаат потенцијал за долг, издржлив и корисен век на траење.Од почетокот на есента до крајот на зимата, џемперот несомнено е вашиот најдобар пријател.И како и секој друг најдобар пријател, џемперите бараат вака...
  Прочитај повеќе
 • Како плетете џемпер?

  Плетењето на вашиот прв џемпер е една од големите достигнувања што секој плетач сака да ги постигне и со овој водич, ги разложуваме сите чекори како да плетете џемпер за да ви покажеме дека дури и почетник може да плете скокач!Еве кои основни вештини ви се потребни, неколку добри шаблони за ...
  Прочитај повеќе
 • Точни методи и вештини за чистење на плетени џемпери

  Прилагодени плетени џемпери Верувам дека сите имаме џемпери.Плетените џемпери се многу популарни.Постојат многу начини за чистење на валканите џемпери.Сè додека го гледате стилот на џемперите, хемиското чистење е подобро за добри џемпери.Само на овој начин можат да ...
  Прочитај повеќе
 • Пет популарни моменти на џемпери

  Прилагодено плетени џемпери Модата на џемперите одамна ја отфрли нејзината практичност.Плетениот џемпер може да создаде различни различни слики.Ајде да ги погледнеме петте модни моменти на џемперите: Highlight 1: грубо ткаење на шипки.Високото...
  Прочитај повеќе
 • како да се мијат плетените џемпери?

  Плетени џемпери по нарачка Трговија на големо МИЕЊЕ НА ТРИКОТНАТА ОБЛЕКА Плетениот џемпер е зимска есенцијална работа за мажите, не само за да остане топол, туку и за неговата употреба во слоевитоста и создавањето на одлични комбинации.Како што минува времето, може да забележите дека бројот на трикотажни...
  Прочитај повеќе