Si të zgjidhni një triko të personalizuar për biznesin tuaj

Ju e njihni biznesin tuaj më së miri, prandaj jeni në pozicionin më të mirë për të zgjedhur më të mirënpulovra me porosiqë është më e përshtatshme për biznesin tuaj.Më poshtë janë dy pika kyçe që duhet të dini përpara se të merrni një vendim.

1. Çfarë lloje pulovrash ekzistojnë?

Ne konsiderojmë njëtriko e thururtë jetë çdo majë që prodhohet me një metodë të thurur ose me grep ku mund të shihni vërtet fijet që përbëjnë strukturën e saj.Mund të jetë një pulovër ose e hapur në pjesën e përparme me butona ose zinxhirë.Këto fije mund të bëhen, në të vërtetë, nga çdo gjë, por këtu janë disa materiale më të zakonshme.

Llojet e trikove

1) Triko leshi

Në përgjithësi, leshi është leshi i mbledhur nga delet dhe dhitë, por mund të përfshijë edhe atë të lepujve, deveve, alpakave, llamave dhe vicunas.Në thelb, kërkoni një kafshë që mund ta mbajë veten të ngrohtë në kushte ekstreme: Dikush bën lesh prej tij.

2) Triko Merino

E bërë nga leshi i deleve merino, merino përdoret zakonisht për pulovra të thurura jashtëzakonisht hollë që kufizohen me (ose mund të jenë në të vërtetë) bluza merino.

3) Triko lesh kashmiri

Një fije super e butë që është prerë nga dhitë në Mongoli, është vetë përkufizimi i luksit.

4) Triko pambuku

Nga bima e pambukut, zakonisht përdoret për pulovra me peshë më të lehtë, më të ftohta që janë më të përshtatshme për shtresat e fundit të pranverës ose fillimit të verës.Ndonjëherë përzihet me liri ose kërp për të shtuar një cilësi dhe shkëlqim.

5) Triko mëndafshi

Thur nga tenja, fshikëzat e të cilave sakrifikohen për të krijuar pëlhura të pasura, pulovrat e mëndafshta nuk janë shumë të zakonshme: ato priren të humbasin lehtësisht formën e tyre, kështu që shpesh përzihen me materiale të tjera si pambuku ose leshi.Megjithatë, ato mund të jenë shumë të ngrohta dhe komode, por elegante dhe plot ngjyra.

6) Triko akrilike

Një fibër e krijuar nga njeriu, akrilik është i shkëlqyeshëm për të ndihmuar pulovrat të mbajnë formën e tyre.Është gjithashtu mjaft e lehtë për t'u kujdesur dhe është një vlerë e madhe.Ka tendencë të pilulohet vetëm pas disa veshjeve, veçanërisht kur ka ndonjë lloj fërkimi të rregullt, si kur krahët fërkohen kundër trupit.

7) Triko Spandex ose Elastane

Një fibër shtrirjeje.Zakonisht, vetëm pak e përzier në një triko e bën shumë më të lehtë për t'u tërhequr dhe hequr, duke ofruar gjithashtu lehtësi lëvizjeje.

2. Pse pulovrat e mia të personalizuara ndihmojnë në tregtimin e biznesit tim?

Zgjedhja e pulovrës së duhur me porosi për biznesin tuaj është një strategji e rëndësishme e markës dhe marketingut që kërkon më shumë mendim sesa pritej.

Xhupat e bërë me porosi në ngjyrat ose logon e kompanisë suaj është një opsion me kosto efektive për marketingun e biznesit tuaj dhe promovimin e markës tuaj.Vendosja e logos së kompanisë suaj në triko me porosi, është një mënyrë e shkëlqyer për të reklamuar markën tuaj dhe për të rritur ndërgjegjësimin për biznesin tuaj.QQKNIT është një profesionistprodhues i trikove të thururaOfrimi i pulovrave të ndryshme për më shumë se 20 vjet mund t'ju ndihmojë.

 

Produktet e mëposhtme mund t'ju interesojnë!


Koha e postimit: Tetor-27-2022